Aktuálně OP VVV - MENDELU bude řešit další dva projekty OP VVV

8. 6. 2018 -

Mendelova univerzita v Brně bude řešit další dva projekty OP VVV, které byly podpořeny v rámci PO 1 ve výzvě Excelentní výzkum.

 

Hlavním cílem projektu Centrum experimentální biologie rostlin, který bude Mendelova univerzita v Brně realizovat s Masarykovou univerzitou, Ústavem experimentální botaniky AV ČR a Středočeským centrem rostlinných biotechnologií je objasnit mechanismy, jimiž rostliny reagují na vlivy vnějšího prostředí, zahrnující jak abiotické, tak biotické stresy a jejich kombinace. Šíře přístupů (od buněčné úrovně až po vývoj plodů) a metodik (transkriptomika, proteomika, hormonomika, těkavé látky) umožní získat komplexní obraz dynamické odezvy rostlin na vnější prostředí. Odborný tým MENDELU bude pracovat pod vedením prof. RNDr. Břetislava Brzobohatého, CSc.

 

Další z podpořených projektů, je projekt Udržitelná produkce zdravých ryb v různých akvakulturních systémech – PROFISH. Jedná se o projekt, jehož cílem je získání nových poznatků základního i aplikovaného výzkumu v  oblasti chovu a chorob ryb, což povede ke zvýšení  udržitelnosti produkce sladkovodních ryb v České republice. Projekt je založen na vzájemné spolupráci Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, v. v. i. a tří veřejných vysokých škol, které jsou zaměřeny na výzkum a vzdělávání v oblastech veterinární medicíny a zemědělské produkce - VFU, MENDELU, FROV JČU. Odborný tým MENDELU bude pracovat pod vedením prof. Dr. Ing. Jana Mareše.


<< <  Prosinec 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31