Vláda schválila dva nové programy TAČR - DELTA 2 a KAPPA

21. 5. 2018 -

Vláda schválila dva nové programy podpory aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2 a KAPPA.

Program DELTA 2 navazuje na úspěšný program spolupráce se zahraničními agenturami DELTA.

Program KAPPA je zaměřen na podporu projektů mezinárodní spolupráce v aplikovaném výzkumu s Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem.

 

Program DELTA 2 je zaměřen na mezinárodní spolupráci ve VaVaI, jehož cílem je zajistit nové produkty, služby či procesy, které přispějí k expanzi českých podniků a výzkumných organizací na nové trhy a zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V rámci programu bude navázána spolupráce českých subjektů s nejlepšími výzkumnými týmy světa, která přispěje k adopci zahraničního know-how, zahraničních pracovních postupů a výzkumné kultury či získání kontaktů na nové partnery. Program navazuje na úspěšný program DELTA, který rozvinul spolupráci v aplikovaném výzkumu se zeměmi jako je Jižní KoreaČínaTchajwanVietnamNěmecko či zcela nově Izrael. Mezi další prioritní země do budoucna patří například USAKanada či Japonsko.

Typický projekt podpořený v programu DELTA trvá v průměru tři roky, náklady na jeho řešení představují cca 15 mil. Kč, z toho dotace ze státního rozpočtu činí 11 mil. Kč. Řešitelé v něm očekávají dosažení technicky realizovaného projektu, který vede k unikátním výsledkům uplatnitelných v praxi. Spolupráce zároveň musí být přínosná pro české subjekty zapojené do společného projektu. Výzkumné konsorcium většinou vede podnik s dalšími členy, jako jsou domácí výzkumná organizace a výzkumná organizace a podnik ze zahraničí.

 

Program KAPPA podpoří mezinárodní spolupráci ve VaVaI českých podniků a výzkumných organizací s partnery z Norského královstvíLichtenštejnského knížectví a Islandu. Program míří na propojování výzkumných organizací s odběrateli výsledků VaVaI, tedy s podniky a dalšími subjekty na národní i mezinárodní úrovni, působící v různých společenských oblastech. Cílem programu je posílení rozvoje znalostí založených na výzkumu prostřednictvím mezinárodní spolupráce v aplikovaném výzkumu. Dále také zvýšení množství konkrétních výsledků aplikovaného výzkumu v oblastech, v nichž existuje shoda se zahraničním partnerem, které budou úspěšně zavedeny do praxe, a posílí tak konkurenceschopnost zúčastněných podniků a výzkumných organizací, a to podporou bilaterální, případně multilaterální spolupráce českých a zahraničních účastníků.

V programu KAPPA se očekává podpora projektů, které musí být vždy realizovány ve spolupráci s jedním partnerem z dárcovských států, tedy Norskem, Islandem či Lichtenštejnskem, a to projektů směřujících k unikátním výsledkům aplikovatelným v praxi se významným přínosem pro ČR. Program KAPPA, obdobně jako DELTA2 není tematicky omezen. Délka trvání typického projektu je 2 až 5 let, finanční limity na projekt se očekávají ve výši min. 500 000 eura max. 5 000 000 eur.


<< <  Leden 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031